Mam auto z tapicerką skórzaną. Co powinienem wiedzieć?

W tym poradniku znajdziesz kilka podstawowych informacji o czyszczeniu i pielęgnacji skóry w swoim samochodzie.

 

Tapicerka skórzana jest tworzywem naturalnym, elastycznym i pięknym. W użytkowaniu wymaga odrobinę więcej troski, niż tapicerka materiałowa. Jednak zadbana skóra wygląda o wiele piękniej niż tapicerka materiałowa. Jeżeli tapicerka skórzana jest zaniedbana, skóra będzie się świecić, ślizgać, pękać oraz przecierać. Będzie jej także towarzyszyć brzydki zapach.

 

Wystarczy poświęcić odrobinę czasu oraz znać kilka prostych zasad i można cieszyć się piękną skórzaną tapicerką przez długie lata.

 

 

Czy trzeba czyścić tapicerkę skórzaną?
Tak. W odróżnieniu od tkaniny, tapicerka skórzana potrzebuje nie tylko regularnego czyszczenia ale też  konserwacji. Jeżeli skóra nie będzie regularnie czyszczona oraz konserwowana (nawilżona) zacznie pękać. To sprawi, że będzie wyglądać brzydko, a auto straci na wartości.

 

Jak często należy czyścić tapicerkę skórzaną w samochodzie?
Czyszczenie i konserwację czarnej i ciemnej tapicerki skórzanej należy przeprowadzać co 3 miesiące.

 

Jasną i kolorową skórę należy czyścić częściej, co 2 miesiące. Specjalny środek do konserwacji jasnej skóry Gliptone chroni przed przefarbowaniem. Przy częstym użytkowaniu i noszeniu odzieży typu jeans można fotel kierowcy czyścić i konserwować nawet co miesiąc.

 

Jak często przeprowadzać konserwację tapicerki skórzanej?
Tapicerkę skórzaną zawsze konserwujemy po jej wyczyszczeniu.

 

Czy kolor skóry ma znacznie przy czyszczeniu?
Tak.
Każdy właściciel auta chce, aby po czyszczeniu skóra wyglądała jak nowa prosto z salonu.
W przypadku aut z ciemną i czarną skórą (oprócz wyczyszczenia) najważniejszy jest matowy wygląd skóry.  Autokosmetyki do czyszczenia ciemnych skór Gliptone pozostawiają głębokie matowe wykończenie. Dokładnie tak wygląda skóra w nowym aucie.

 

W przypadku jasnej i kolorowej tapicerki skórzanej największe znaczenie ma ochrona przed przypadkowym przefarbowaniem. Najczęściej farbują jeansy, paski skórzane oraz odzież skórzana (kurtki, spodnie). Specjalnie przygotowane zestawy do czyszczenia jasnej skóry Gliptone pozostawiają filtr chroniący przed tymi uszkodzeniami skóry. Wykończenie pozostawia bardzo delikatny połysk. Na jasnych skórach zupełnie niewidoczny.

 

Co szkodzi skórze?
•    Metalowe elementy ubrań takie jak zatrzaski od spodni i inne uszkadzają mechanicznie skórę. Powstają wtedy zadrapania.
•    Jeansy, skórzana kurtki, spodnie oraz skórzane dodatki takie jak paski, torebki – trwale farbują tapicerkę skórzaną. Niezbędna będzie renowacja skóry samochodowej.
•    Brud – nie wyczyszczony brud zwłaszcza w załamaniach i fałdach skóry powoduje pękanie skóry
•    Gorąco, światło słoneczne – powodują wysychanie tapicerki skórzanej, która traci naturalne ochronne olejki. To jest przyczyną pękania skóry

 

Czy skóry w nowych drogich samochodach są bardziej odporne na brud i przefarbowanie?
Nie.
Nowe samochody są projektowane i budowane, aby dawać jak najwięcej radości i przyjemności właścicielowi. To samo dotyczy tapicerek skórzanych. Marki takie jak Porsche, Lexus, BMW, Audi, WV, Infiniti mają w ofercie kilka rodzajów skór, w tym skóry bardzo delikatne, miękkie i przyjemne w dotyku. Jednak czyszczenie takiej tapicerki skórzanej jest bardziej wymagające. Skóry szybciej się brudzą, łatwiej też ulegają przefarbowaniu.
Autokosmetyki do czyszczenia delikatnej tapicerki skórzanej. są przeznaczone właśnie dla takich skór.

 

Co zrobić żeby moje auto pachniało skórą?
Luksusowe autokosmetyki Gliptone na długo pozostawiają zapach skóry.
Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją czyszczenia skórzanej tapicerki. Po zakonserwowaniu zapach skóry utrzymuje się w samochodzie przez 4-6 tygodni.
Wszystkie środki do konserwacji Gliptone pozostawiają intensywny zapach nowej, ekskluzywnej skóry. Przy regularnym używaniu, skóra zacznie sama pachnieć nowością. Można ten efekt wzmocnić używając naszych markowych odświeżaczy o zapachu skóry.

Ta strona korzysta z plików cookies i podobnych technologi. Więcej informacji.