Jak dbać o skórę perforowaną (z dziurkami)

Perforacja w tapicerce skórzanej jest bardzo przydatna. Dzięki małym dziurkom powstaje wentylacja (bierna lub czynna). Dlatego mniej się pocimy na tapicerce skórzanej.
Jednak perforacja zmniejsza wytrzymałość tapicerki skórzanej. Często powstają też małe pęknięcia „od dziurki – do dziurki” w tapicerce skórzanej.

Dlatego tapicerce wentylowanej należy poświęcić więcej czasu niż tapicerce gładkiej.

Tapicerka perforowana jest wrażliwa na nadmiar jakichkolwiek płynów. Dlatego należy koniecznie używać szczoteczki do czyszczenia! Pamiętaj, profesjonalne środki czyszczące są zawsze dwuskładnikowe. Osobny środek do czyszczenia i osobny środek do konserwacji.

Co będzie potrzebne:

dla skóry nowej:

Zestaw do czyszczenia skóry jasnej i kolorowej Gliptone GT15, GT13  lub

 

Zestaw do czyszczenia skóry ciemnej i czarnej Gliptone GT15, GT11  oraz koniecznie Zestaw czyszczący

dla skóry używanej

Zestaw do czyszczenia skóry jasnej i kolorowej Gliptone GT12, GT13 lub

 

Zestaw do czyszczenia skóry czarnej i ciemnej Gliptone GT12, GT11 oraz koniecznie Zestaw czyszczący

 

Czyszczenie

Najpierw należy dokładnie odkurzyć skórę.  Nałożyć niewielką ilość autokosmetyku do czyszczenia skóry.

a) przy użyciu środka czyszczącego Gliptone GT15 (płyn z atomizerem) należy spryskać miękką szczoteczkę. Następnie delikatnie przeszorować skórę. Pozostawić na 1 minutę.

b) przy użyciu środka czyszczącego Gliptone GT12 (gęsty płyn) należy pędzelkiem rozprowadzić środek po tapicerce skórzanej. Pozostawić na 3-5 minut.

Jeżeli skóra wchłonęła autokosmetyki, trzeba dołożyć płynów. Skóra nie powinna być sucha. Dokładnie przeszorować szczoteczką. Należy szorować we wszystkich całą powierzchnię skóry. Po zakończeniu wytrzeć autokosmetyki czystą miękką białą szmatką lub miękkim papierowym ręcznikiem. Czynność powtórzyć i pozostawić skórę do całkowitego wyschnięcia.

 

Konserwacja

Kiedy środki do czyszczenia skóry już się wchłonęły, należy nawilżyć skórę środkiem konserwującym. Nałożyć środek do konserwacji na miękką białą szmatkę. Ważne, żeby nałożyć niewielką ilość i rozetrzeć lekko w szmatce. Delikatnie rozprowadzać po skórze i starannie wcierać. Dobrze wetrzeć w skórę. Po nałożeniu pozostawić do całkowitego wyschnięcia i nałożyć drugą warstwę.
Tapicerkę skórzaną można użytkować jak autokosmetyki zostaną wchłonięte i skóra całkowicie wyschnie.

 

Możliwe problemy i ich rozwiązanie:

  1. Brud ścieka do wnętrza fotela przez dziurki.

Jeżeli tapicerka jest naprawę brudna, środek czyszczący Gliptone pięknie rozpuści brud. Jednak będzie go naprawdę dużo. Wtedy brudna ciecz może wsiąkać w fotel przez dziurki. Proponuję mieć pod ręką ścierkę i na bieżąco wycierać nadmiar rozpuszczonego brudu.

2. Zatkanie środkiem konserwującym dziurek.

Czasem gęsty środek konserwujący może zatkać dziurki perforacji.

Rozwiązania które proponuję:

a)      Nałóż niewielką ilość środka konserwującego na miękką szmatkę o długim włosiu. Następnie rozetrzyj na szmatce środek, tak aby szmatka była mokra, a środek został wchłonięty. I dopiero wtedy szmatką wcierać kosmetyk w skórę. Dzięki temu unikniesz zatkania dziurek.

 

Jeżeli dziurki już zostały zatkane – nie czekaj, aż środek zaschnie.

b)      Złóż szmatkę na 4 części i dość energicznie uderz w skórę. Dzięki temu środek konserwujący „wyskoczy” z dziurek. Powtarzaj do osiągnięcia efektu :)

c)      Użyj odkurzacza, aby wyciągnąć środek konserwujący z perforacji.

d)     Użyj kompresora, aby „wdmuchać” go do środka fotela – średnio rekomendowane, ale czasem inaczej się nie da.

 

Jeżeli dziurki zostały zatkane i środek konserwujący już wysechł i stwardniał.

e)      Weź dość grubą igłę i ostrożnie (!) przetkaj dziurki. Następnie wszystkie pozostałości usuń odkurzaczem. Zachowaj ostrożność, żebyś nie uszkodził maty grzejnej w swoim fotelu. Nie zadrap też skóry w swoim aucie.

Ta strona korzysta z plików cookies i podobnych technologi. Więcej informacji.