Procedura zmiękczania sztywnej skóry kosmetykami Gliptone

Najczęstszym powodem twardości skóry są dwa skrajne przypadki: zawilgocenie oraz wysuszenie. Jeżeli skóra przebywała w wilgotnym środowisku, nasiąknęła wodą. Woda parując wysusza skórę. Jeżeli na skórę działało gorąco lub promieniowanie słoneczne, wysoka temperatura także wysuszyła skórę.

 

W obu przypadkach skóra straciła naturalne składniki zmiękczające. Te składniki zostały zaaplikowane w procesie garbowania skóry. Aby przywrócić skórze miękkość, konieczne jest odbudowanie niezbędnych związków poprawiających elastyczność i miękkość skóry.

 

Co będzie potrzebne:

 

 

Procedura:

 1. Dokładnie odkurzyć skórę.
 2. Przetrzeć wilgotną szmatką i od razu nakładać za pomocą szczotki Gliptone GT12 Cleaner. Przeszorować kolistymi ruchami.
 3. Pozostawić na ok. 3 minuty, przeszorować szczotką i wytrzeć dokładnie miękką wilgotną szmatką.
 4. Ponownie nałożyć GT12 tym razem używając pędzelka. Nakładamy dużą ilość tak, aby środek nie został wchłonięty całkowicie przez skórę.
 5. Pozostawiamy ok. 5 minut.
 6. Porządnie szorujemy szczoteczką we wszystkich kierunkach. Szczególną uwagę zwracamy na szwy oraz łączenia skóry. Następnie wycieramy brud wilgotną szmatką.
 7. Należy powtarzać tę czynność  aż do uzyskania czystej powierzchni. WSZYSTKIE RESZTKI MUSZĄ ZOSTAĆ USUNIĘTE. Gliptone GT12 usunie głęboko zakorzeniony brud za pomocą szczoteczki, a zawarta w nim gliceryna zmiękczy skórę. Wtedy można użyć środka do pielęgnacji, podczas gdy skóra jest jeszcze wilgotna.
 8. Kiedy skóra jest jeszcze mokra, od razu nakładamy środek do konserwacji GT11. Nakładamy na miękka, białą szmatkę niewielką ilość i starannie wcieramy w skórę.
 9. Drugą warstwę środka konserwującego wcieramy po ok. 4 godzinach. Druga warstwa GT11 będzie się dość długo wchłaniać.
 10. Kiedy wchłonie się zupełnie i kiedy skóra jest miękka czyścimy za pomocą GT12.
 11. Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
 12. Kiedy skóra całkowicie wyschnie, nakładamy środek do konserwacji GT11.
 13. Po wyschnięciu nakładamy drugą warstwę środka GT11.

 

Kosmetyki Gliptone GT12 oraz GT11 są oparte na składnikach używanych do tradycyjnego roślinnego garbowania skóry. Gliptone GT12 zawiera specjalną glicerynę, która w naturalny sposób zmiękcza skórę. Ten proces jest dość czasochłonny, jednak niezwykle skuteczny.

Przeczytaj szczegółową relację z przebiegu pracy jednego z naszych Klientów IGOR_Oldtimer zamieszczoną na forum BMW-Sport. Przywracał miękkość i sprężystość skórom w 35-letnim BMW e24. Jak zmiękczyć skórę BMW e24

 

Kosmetyki Gliptone to bezpieczny, skuteczny i trwały sposób na zmiękczenie sztywnej i twardej skóry. Szczególną zaletą jest to, że nie trzeba demontować foteli, rozbierać skóry. Dzięki temu unikamy zniszczeń na etapie montażu i demontażu.

 

Ta strona korzysta z plików cookies i podobnych technologi. Więcej informacji.