Jak usunąć ślady jeansów ze skóry?

Bardzo często utrapieniem kierowców są niebieskie ślady od jeansów na jasnej tapicerce skórzanej. Kremowa, szara, czerwona lub jasnobrązowa skóra zawsze źle wygląda gdy są na niej niebieskie ślady. Ten sam problem dotyczy skóry meblowej w domu. Niestety, plamy od jeansów to nie jest zwykły brud.

Czym są plamy od jeansów na tapicerce skórzanej?

Niebieskie zabrudzenie od jeansów, plamy na skórze czy też ślady od jeansów różnią się od zwykłego brudu. Jest to transfer koloru czyli niebieskiego (lub czarnego) barwnika do innego materiału. Dokładniej wygląda to tak, że siadając w jeansach na jasnej tapicerce skórzanej pod wpływem wilgoci, ciepła oraz tarcia następuje przefarbowanie od jeansów. Pod wpływem powyższych czynników barwnik przechodzi do jasnej tapicerki skórzanej. Tak więc jasna skóra zostaje pomalowana przez jeansy…

 

Czy tylko tanie jeansy farbują?

NIE

Praktyka pokazuje, że nie ma reguły na określenie jakie spodnie farbuję. Często jest tak, że spodnie tanie (w regularnej cenie 80-200zł) doskonale trzymają barwnik w sobie, a spodnie markowe ze średniej półki (w regularnej cenie 300-600zł) zostawiają niebieskie ślady. A czasem bywa zupełnie odwrotnie! Spodnie z najwyższej półki cenowej (od 800zł w górę) także potrafią farbować. Podsumowując: doświadczenie pokazuje, że nie ma możliwości sprawdzenia jakie spodnie będą farbować.

 

Dlaczego jeansy farbują tapicerkę skórzaną?

To dość oczywiste – względy ekonomiczne. Większość odzieży jest szyta w Chinach. Prawie wszystkie potężne koncerny mają tam swoje fabryki. Czasem zdarza się tak, że odzież jest szyta w Europie. Jednak do jej produkcji używa się tych samych nietrwałych barwników z Chin. Te barwniki są tanie i nietrwałe – dlatego „puszczają” kolor. Dodajmy jeszcze temperaturę (co najmniej 36,6 C), pot i wilgoć oraz tarcie. To wystarczy aby farba z jeansów poplamiła jasną tapicerkę skórzaną.

 

W czym problem?

Tak naprawdę problem jest złożony. Jego podstawą jest chęć zysku producentów odzieży oraz oszczędności koncernów samochodowych. Z jednej strony dotyczy coraz gorszych jakościowo skór, a z drugiej strony zostawiających niebieskie ślady jeansów. Czy bardziej dojrzali czytelnicy przypominają sobie stare Mercedesy, BMW i Jaguary z niebieskimi śladami od jeansów na tapicerce skórzanej? Chyba nie. Najlepszym sposobem na czystą skórę jest wyeliminowanie problemu farbujących jeansów!

 

Jak sprawdzić czy jeansy farbują skórę w aucie lub domu?

To bardzo proste. Weź czystą kartkę formatu a4 i złóż na cztery części. Włóż ją do tylnej kieszeni spodni. Wyciągnij kartkę wieczorem. Jeżeli jest poplamiona na niebiesko od jeansów – te spodnie farbują także jasne tapicerki skórzane. Najlepszą metodą jest zapobieganie. Nie zakładaj tych spodni do jazdy autem.

 

Co zrobić jak przefarbuję tapicerkę skórzaną od jeansów?

Po pierwsze nie czyść byle czym! Próby czyszczenia szarym mydłem, chusteczkami do skóry, środkami domowymi (płyn do naczyń, płyn do tkanin, wybielacz), spirytusem lub tanimi środkami ze stacji benzynowej prawie zawsze kończą się utrwaleniem plam. Wtedy konieczna jest specjalistyczna renowacja. Jak najszybciej wyczyść plamy przy pomocy Gliptone GT14 bezpieczny rozpuszczalnik do skóry. Gliptone GT 14 jest bardzo wydajnym produktem. GT14 występuje w dwóch pojemnościach: 30ml i 250ml. Mniejsza pojemność jest idealna do domowego użytku i warto ją mieć zawsze pod ręką. Większa przeznaczona dla myjni samochodowych. Należy nałożyć Gliptone GT14 na czystą, białą szmatkę i dość energicznie trzeć plamę aż zniknie. Po czyszczeniu Gliptone GT14 ZAWSZE należy wyczyścić osady przy pomocy Gliptone GT15 lub Gliptone GT12.  GT14 występuje w dwóch pojemnościach: 30ml i 250ml. Mniejsza pojemność jest idealna do domowego użytku i warto ją mieć zawsze pod ręką. Większa przeznaczona dla myjni samochodowych.

 

 

Czym usunąć ślady od jeansów ze skóry?

Ponieważ nie jest to brud, zwykłe środki czyszczące nie działają. Co więcej, nieskuteczne czyszczenie powoduje, że plamy się utrwalą i konieczna jest wizyta w specjalistycznym zakładzie lub własnoręczne malowanie skór. Przy słabym zabrudzeniu jeansami wystarcza zestaw Gliptone GT15,13. Przy mocniejszym zabrudzeniu doskonałe rezultaty daje Gliptone GT14 bezpieczny rozpuszczalnik do skór.

jeansy usuwanie

Jak zapobiegać poplamieniu skóry od jeansów?

Pamiętaj, że NIC nie jest w stanie powstrzymać zafarbowania jeansów do tapicerki skórzanej. Najważniejszą metodą jest sprawdzenie jaka odzież farbuje i nie używanie jej podczas jazdy autem lub siadania na skórzanych kanapach w domu. Konserwuj skórę przy pomocy conditionera Gliptone GT13. Zawarte w nim ochronne składniki sprawiają, że takie zafarbowanie od jeansów znacznie łatwiej i szybciej schodzi. Często wystarczy taką zabezpieczoną skórę wyczyścić Gliptone GT15 aby wszystkie niebieskie plamy zniknęły.

Ta strona korzysta z plików cookies i podobnych technologi. Więcej informacji.