Alcantara. Jak czyścić i pielęgnować?

Alcantara jest materiałem z wyglądu i dotyku przypominającym skórę. Alcantara wygląda jak surowa skóra, zamsz lub nubuk. Należy jednak pamiętać, że jest to tworzywo sztuczne.
Alcantarę tworzą skręcone razem niezwykle cienkie włókna poliuretanu oraz poliestru.

 

Zaletami Alcantary są wysoka wytrzymałość, miękkość, odporność na ścieranie oraz wysoka przyczepność. Alcantarę często znajdziemy w autach sportowych, ponieważ kierowca siedzący na takiej tapicerce nie ślizga się. Nowa Alcantara jest bardzo przyjemna w dotyku.

 

Wadami Alcantary są podatność na plamienie, wysoką temperaturę (np. żar z papierosa) oraz supełkowanie. Ponieważ podstawą tkaniny są wystające splecione włoski, podczas użytkowania Alcantary na siedzeniach samochodowych powstają sfilcowania.

 

Alcantara najlepiej wygląda na podsufitce samochodu. Alcantara na siedzeniach jest niepraktyczna, ponieważ szybko robią się kuleczki oraz supełki. Usunięcie tych elementów naturalnego zużycia jest niezwykle trudne.

 

Alcantarę należy regularnie czyścić. W zestawie do czyszczenia Alcantary znajduje się środek czyszczący, który skutecznie usunie plamy. Natomiast środek impregnujący pozostawi warstwę ochronną zapobiegającą powstawaniu plam. Środek konserwujący GT16 Spray ograniczy także filcowanie się materiału.

 

Najlepsze rezultaty w czyszczeniu Alcantary osiągniemy przy zastosowaniu specjalnego odkurzacza ekstrakcyjnego dostępnego na większości profesjonalnych myjni.

 

Należy mieć świadomość, że niewiele myjni zajmuje się czyszczeniem Alcantary.
Najpopularniejszą metodą czyszczenia Alcantary jest metoda prania na mokro. To niewłaściwy sposób czyszczenia, ponieważ delikatnej tkaniny Alcantara nie wolno przemaczać. Zawsze należy udać się do profesjonalnej automyjni. W takim zakładzie Alcantara zostanie wyczyszczona na sucho.

 

Ta strona korzysta z plików cookies i podobnych technologi. Więcej informacji.